X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

اللّهم عجّل لِوَلیّک الفرَج
سخنرانی و کلیپ مهدوی ، تصاویر مذهبی ، احادیث

چگونه می توان در محیط گفتگو صدایی را پخش نمود؟


چگونه می توان در محیط گفتگو صدایی را پخش نمود؟

ضبط و گفتگوی صدا در محیط های گفتگو خود به دو موضوع صحبت از طریق میکروفن و یا پخش صدای داخلی سیستم تقسیم می شود. بدین منظور ابتدا باید طریقه کار و استفاده از گزینه میکروفن در مسنجر را بدانید، تا توانایی پخش هر صدایی را داشته باشید.

چگونه می توان در محیط گفتگو صدایی را پخش نمود؟

پخش صدای داخلی سیستم: به منظور پخش صدای داخلی سیستم (صدای موسیقی و ...) لازم است ابتدا از فعال بودن گزینه Stereo Mix در پنجره تنظیمات میکسر میکروفن اطمینان یافته و سپس با یکی از دو روش گفته شده در زیر صدا را داخل مسنجر ال فور آی پخش کنید.( برای تنظیم و فعال نمودن گزینه Stereo Mix قسمت تنظیمات را در همین صفحه ملاحظه نمایید.)
صحبت از طریق میکروفن: جهت پخش صدای دریافتی از طریق میکروفن پس از مطمئن شدن از فعال بودن گفتگوی صوتی در اتاق و همچنین اتصال کامل و درست میکروفن به رایانه خود، به یکی از دو طریق زیر میکروفن را فعال نمایید، و سپس صحبت خود را آغاز کنید.


 
1- بر دکمه میکروفن کلیک نموده و بدون رها کردن دکمه ماوس تا زمانی که قصد صحبت دارید آن را نگه دارید، تا به رنگ نارنجی باقی بماند.

   توجه: دقت داشته باشید در محیط اتاق گفتگو زمانی که میکروفن شما فعال باشد، کنار اسم شما در ابتدای لیست حاضرین اتاق علامت میکروفن ظاهر خواهد شد.


 
2- برای آنکه نیاز به نگه داشتن میکروفن توسط ماوس نباشد می توان از قفل میکروفن استفاده نمود، بدین منظور روند زیر را دنبال نمایید:

   الف) بر دکمه مثلث کنار میکروفن کلیک نموده و گزینه قفل میکروفن را از منوی باز شده انتخاب کنید.

      توجه: در صورت فعال بودن این گزینه هنگام باز شدن منوی مذکور، گزینه قفل میکروفن را به رنگ نارنجی مشاهده خواهید نمود.

   ب) یک بار بر دکمه میکروفن کلیک نمایید تا به رنگ نارنجی تغییر وضعیت دهد.

    توجه: در صورتی که صدای شما برای دیگران پخش نمی شود به بخش تنظیمات میکروفن در همین صفحه مراجعه نمایید.تنظیمات ضبط صدا

از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر پخش صدای شما برای دیگران مقدار صدای تنظیم شده برای میکروفن می باشد، که گاهی اوقات ممکن است این تنظیمات دچار تغییر شده باشد. برای تنظیم و فعال کردن میکروفن خود مسیر زیر را طی کنید.

بر مثلث کنار دکمه میکروفن در نوار ویرایشگر متن کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه میکسر میکروفن را انتخاب کنید.

در پنجره Recording Control ، از منوی Options گزینه Properties را انتخاب کنید.

در حالی که گزینه Recording  انتخاب شده است، تمام گزینه های موجود در بخش "Show the following volume controls" را فعال نموده و در انتها بر دکمه OK کلیک کنید.

در صورت غیر فعال بودن گزینه Recording ، از قسمت Mixer device ترجیحا گزینه ای که شامل input می باشد را انتخاب کنید، تا گزینه Recording فعال گردد.

   توجه: بر اساس نوع کارت صدایی که بر روی کامپیوتر خود نصب کرده اید ممکن است گزینه ها دقیقا به این شکل نباشد.


 
تنظیمات میکروفن
 برای تنظیم صدای میکروفن در پنجره Recording Control ممکن است یکی از سه حالت زیر در نمایش عنوان ستون ها قابل مشاهده باشد.

   الف) وجود گزینه Recording

   ب) وجود گزینه Microphone

   ج) وجود هر دو گزینه Microphone  و Recording

هر یک از حالات ذکر شده را که در عنوان ستون ها مشاهده نمودید ضمن فعال نمودن ستون مربوطه به وسیله گزینه Select ، نوار لغزنده اش را توسط ماوس تا بالاترین موقعیتی که می تواند قرار گیرد منتقل کنید، تا صدای شما به طور کامل انتقال داده شود.
 


 
پخش صدای داخلی سیستم

به منظور پخش صدای در حال پخش از داخل رایانه خود (موسیقی و ...) برای دیگران، می توان با امکاناتی که کارت های صدا فراهم نموده اند این صدا را توسط ابزار Stereo Mix منتقل نمایید.

به منظور فعال سازی و تنظیم میکسر Stereo Mix ابتدا باید در پنجره Recording Control  که در بالا طریقه فراخوانی آن ذکر شد، آن را فعال (Select) نمود.

   توجه (1): در تنظیم میزان صدای گزینه Stereo Mix توصیه می شود که تقریبا مقداری کمتر و یا برابر 30 % قرار دهید، به دلیل آنکه افزایش بیش از اندازه صدا فقط سبب کاهش کیفیت صدای ارسالی خواهد شد.
   توجه (2): در صورتی که ستون تنظیم میزان صدای Stereo Mix غیر فعال بوده و نمی توانید نوار لغزنده آن را جا به جا نمایید، تنظیم صدا را از داخل برنامه پخش کننده موسیقی خود انجام دهید.
   توجه (3): در صورتی که ستون Stereo Mix را مشاهده نکردید، ستونی که یکی از عناوین Mono Mix یا Wave Out Mix را دارد فعال نمایید. همچنین اگر علاوه بر ستون Stereo Mix یکی از دو عنوان ذکر شده دیگر را ملاحظه نمودید ترجیحا استریو میکس را فعال نمایید. (اگر هیچ یک از سه عنوان ذکر شده در نام ستون ها مشاهده نشد، ستونی که شامل واژه Mix می باشد را فعال نمایید.) فعال نمودن میکروفن و یا
Stereo Mix

   همان طور که عنوان شد با توجه به نوع کارت صدای نصب شده، گزینه های متفاوتی را ممکن است مشاهده نمایید. به منظور فعال یا عدم فعال سازی صدای میکروفن دو گزینه متداول در زیر ستون های عنوان شده در بالا قابل مشاهده است.

Select   : برای فعال بودن میکروفن این گزینه باید فعال باشد.

Mute   : برای فعال بودن میکروفن این گزینه باید غیر فعال گردد.

.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 4847

اوقات شرعی